OBYTNÁ BUŇKA, OBYTNÝ KONTEJNER
Obytný kontejner bývá součástí modulárního systému výstavby,
lze tedy použít k bydlení jeden samostatný kontejner nebo jednotlivé buňky skládat k sobě a vytvářet tak modulární stavby. Nejznámější a nejzákladnější příklady těchto sestav lze vidět na stavbách jako dočasné zázemí dělníků - tzv. stavební buňky.
Pro stavbu takového obytného kontejneru není ve většině případů nutné stavební povolení, ale postačí ohlášení stavebnímu úřadu. Neboť dle stavebního zákona ohlášení stavebnímu úřadu vyžadují stavby pro bydlení a pro rekreaci do 150 m2 zastavěné plochy, s jedním podzemním podlažím do hloubky 3 m a nejvýše dvěma nadzemními podlažími a podkrovím.
Kostra obytného kontejneru je zpravidla tvořena svařovaným rámem z oceli se zvýšenou životností. Vnější plášť je zateplená sendvičová výplň. Vnitřní stranu tvoří například laminovaná dřevotříska nebo sádrokartonová deska, zvenčí pozinkovaný plech opatřený snadno omyvatelným nátěrem. Střecha je obyčejně také z trapézového plechu. Podlahu tvoří opět překližka nebo cetrisová deska (betonovodřevotřísková deska) krytá například PVC linoleem.
Kontejnery lze plně vybavit sanitárním zařízením, topením a osvětlením. Vzhledem k postupnému vývoji v oboru modulární architektury se dnes můžeme setkat i s luxusnější variantou materiálového řešení fasády i vnitřních obkladů, případně sedlovou střechou.